ДСБ припомни пред руското посолство в София, че Кремъл убива деца в Украйна

Атанас Атанасов: През 1877-1878 г. основната част от освободителната армия са украинци

OFFNews 24 February 2026 в 12:23 2535 2
Акция пред посолството на Русия в София

Снимка ДСБ

669 невинни деца. Те никога няма да пораснат

Демократи за силна България подредиха детски обувки на тротоара пред посолството на Русия в София и издигнаха плакати с надпис „669 невинни деца. Те никога няма да пораснат!“.

Акцията е в памет на загиналите деца на Украйна. Към обувките са поставени надписи с възрастта на загиналите деца в редица украински градове.

"Преди четири години се събудихме в свят, който вече не беше същият. На 24 февруари 2022 г. Русия започна своята кървава, непровокирана и незаконна военна агресия срещу Украйна. Оттогава всеки ден ни напомня колко висока е цената на свободата. Отвъд геополитиката, войната е невъобразима човешка трагедия. И именно за това си мисля днес…За унищожените домове, разбитите семейства, децата, които познават по-добре звука на сирените от училищния звънец, за студа на минус 20 градуса, когато няма ток…за тържеството на злото, което престъпният режим на Путин разгърна на тази красива и изстрадала земя. Над 14 999 загинали цивилни. Над 669 убити деца. Над 19 546 отвлечени деца. Нито една статистика не може да измери болката от погубен човешки живот" - заявиха от ДСБ.

"Нашата подкрепа за Украйна е и ще остане преди всичко осъзнат избор на съвестта и на всичко това, което ни направи „обединена Европа“ след ужасите на двете световни войни – защитата на личността и човешкото достойнство, свободата, демокрацията и върховенството на закона. Това ще кажа в днешния ден на онези, които оспорват моралното лидерство на ЕС и шумно заявяват своята вяра в правото на силния. На онези, които призовават за неутралитет, водени от обърканите си представи и дълбоко вкоренения рефлекс за снишаване. Четири години украинците плащат цената за това ние да живеем в комфорта на познатия ни свят. Това е дълг, който никога няма да можем да изплатим. България ще продължи да стои рамо до рамо с Украйна – толкова дълго, колкото е необходимо. Защото Украйна се бори колкото за себе си, толкова и за всички нас!" - заявиха още от ДСБ.

Съвсем скоро е 3 март. Ако погледнете информацията за войната 1877-1878 г. - основната част от освободителната армия са били украинци, каза пред БТА председателят на ДСБ Атанас Атанасов.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2985

    2

    Джендо Джедев

    24.02 2026 в 12:38

    А Боце и Шиши няма ли да мъцнат? Oh, wait! ;)

    -1243

    1

    Октим

    24.02 2026 в 12:35

    Дреме им на мръсните ру卐ки гадове! Те и без това друго не познават ... Най-много да съберат обувките и да ги изпратят в блатната кочина на “баш европейците“, които не са виждали и клозетно гърне през живота си...