Зам.-кметът Никола Барбутов, който вчера бе отведен за разпит след акцията в Столична община, е подал оставка, съобщи бТВ.
В молбата си Барбутов заявява, че не цели да блокира работата на администрацията.
„Наясно съм, че към момента в Столична община има множество проекти, предстоящи обществени поръчки и други дейности… и чието осъществяване всякога ще бъде поставяно под съмнение и ще бъде предмет на недобросъвестни спекулации поради случилото се през тази седмица, пише Барбутов. „Убеден съм, че рано или късно тези съмнения ще бъдат опровергани и ще стане ясно, че напълно неоснователно е било злепоставено доброто ми име“, твърди той.
Освободих от длъжност зам.-кмета Никола Барбутов с незабавен ефект. Днес издадох заповед за извършването на вътрешен одит и на всички обществени поръчки с възложител г-н Барбутов, съобщи по-късно кметът Васил Терзиев във фейсбук.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3168
1
25.06 2025 в 13:51
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други