Министерският съвет одобри строителството на завод на „Биовет” АД за производство на лекарствени вещества за хуманната медицина и фуражни добавки върху терен на инвеститора.
Общият размер на инвестицията e 293 374 000 лева. Очаква се производството да започне през март 2020 г. Над 90% от произвежданите продукти ще се реализират на световните пазари. С осъществяването на проекта ще бъдат създадени и 100 нови работни места, съобщават от пресслужбата на Министерския съвет..
Инвеститорът ще ползва насърчителни мерки, свързани със сроковете и предоставяне на административно обслужване от съответните администрации, както и придобиване на ограничени вещни права върху имоти по реда на Закона за насърчаване на инвестициите.
Строителството на новото предприятие е част от проекта на групата „Хювефарма“ - основен акционер в „Биовет“. „Хювефарма“ кандидатства за 100 млн. евро финансиране по плана "Юнкер" и вече има одобрен договор за кредит. Изпълнителен директор на компанията е Кирил Домусчиев, заедно с брат си Георги Домусчиев са сред основните собственици на акции от Хювефарма.
Следете новините ни в :














Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
1
04.01 2018 в 01:53
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Десислава Атанасова летяла с Пеевски за Дубай през 2024 г. - 4 дни преди да се закълне в КС
Мирчев: Момчил Мавров и Асен Меджидиев са притискали шефа на ''Медицински надзор''
Детегледачка открадна близо 3000 евро от семейство, заснеха я със скрита камера
Детегледачка открадна близо 3000 евро от семейство, заснеха я със скрита камера