Няма да подкрепим кабинет с мандат на ГЕРБ, или на ДПС. За ужас на "...лозите", които шестваха из студията, както и на ПП-ДБ. Или ще отидем на избори, или ще предложим експертен кабинет, който ако партиите подкрепят - ще съставим правителство.
Това заяви пред bTV председателят на парламентарната група и зам.-председател на "Има такъв народ" (ИТН) Тошко Йорданов. По-рано днес след 24-часово буксуване парламентът избра Рая Назарян от ГЕРБ за председател, благодарение на гласовете на ИТН - ГЕРБ и ДПС подкрепяха кандидатурата ѝ от самото начало.
"Ако отидем на избори, какво значение ще има, че Рая назарян е била председател на парламента за 2 месеца? (...) С мандата на ИТН ще се направи експертен кабинет, а не кабинет на ГЕРБ. Освен това ще се търси подкрепа от всички партии. Във всички партии има експерти", коментира Тошко Йорданов.
По думите му обаче не може да се сложат и "просто експерти" в правителството, защото в такъв случай няма да е съвсем ясно какво точно правят.
Попитан защо ИТН вчера гласуваха против кандидатурата на Рая Назарян, а днес я подкрепиха, Тошко Йорданов отговори, че са чакали изявлението на лидера на партията Слави Трифонов, който вчера обяви, че няма да подкрепи нито първия, нито втория мандат, а ще предложи експертен кабинет с третия мандат, ако го получи.
"Нямаше никаква логика да подкрепим Рая Назарян преди това изявление. Ние си имаме тайминг и последователност на действията", каза Тошко Йорданов и добави, че ИТН нямат гаранции от президента Румен Радев, че ще връчи пак мандата на тях и че това е отговорност единствено на държавния глава.
По думите на лидера на групата на ИТН в парламента е безсмислено, който и да било да моли партията за каквото да било. "Преговорите са публични", добави Йорданов.
В сутрешния блок на bTV днес бившият председател на НС и депутат от ГЕРБ Вежди Рашидов заяви, че "Слави е проект на Доган" (б.а. почетният председател на ДПС). Ето как Тошко Йорданов коментира думите му:
"Не знам защо го е казал. "Слави е проект на Доган" - подобни глупости говорят от ПП-ДБ. Съжалявам, че е изпаднал до това да говори откровени глупости. Както казват хората - никога не е късно да станеш за резил."
Ружа Райчева
Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17472
10
21.06 2024 в 08:51
12382
9
20.06 2024 в 22:52
2705
8
20.06 2024 в 21:52
2189
7
20.06 2024 в 21:49
цял живот е свикнал да е сол-ташак, горкия .
та сега - пак.
това най го умее, па и името му такова.
24468
6
20.06 2024 в 21:26
"по делата ще ги познаете"
пък да си плямпат каквото искат
2100
5
20.06 2024 в 19:44
Това добре.
Ама че ще го направите вие "с третия мандат"... на теб самия не ти ли е смешно бе, Тоше... ?! (ジ)
12382
4
20.06 2024 в 18:28
3925
3
20.06 2024 в 18:21
2945
2
20.06 2024 в 18:11
4025
1
20.06 2024 в 18:02
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Американски посланик: Европа има нужда от електрошок, много харчи