Столичният кмет Васил Терзиев отговори на политиците, които искат оставката му и нападат него и ПП-ДБ за кризата с отпадъците в София, с пост във Фейсбук.
В текста му се казва:
Най-скъпият „данък“ в България не е ДДС.
Най-скъпият данък е страхът.
Страхът да не се „набиеш на очи“, да не „стане проблем“, да не „останеш сам“, да не се опълчиш на силния на деня. И точно на него разчитат хората, които години наред въртят една и съща система.
Днес пак ги виждаме подредени като глутница: Делян Пеевски, Бойко Борисов, Слави Трифонов – и цялата им свита от удобни зависимости.
Не ги спира това, че България е на дъното на ЕС по твърде много важни неща – доходи, образование, продължителност на живота.
Не ги спира това, че много семейства живеят на ръба.
И не ги спира съвестта – защото за тях „съвестта“ е слабост.
Истината е проста и неприятна: докато нормалните хора казват „не разбирам от политика“, други правят политика с живота ни.
– с парите ни,
– с правилата,
– с назначенията,
– с договорите,
– с това кой има чадър и кой няма.
И после ни убеждават, че всичко е „режисирано“ – че 100-хиляден протест е дело на „контрабандисти“, че младите лекари не ни трябват, че всички са маскари, че „няма смисъл“ да се бориш. Това е техниката: да се подиграят на смелите, на активните, за да останат само послушните.
Предстоят избори. Това е моментът, в който „политическият боклук“ се чисти най-лесно. Ето как – без героизъм, с няколко прости действия:
– отиваш да гласуваш, каквото и да ти говорят
– не позволяваш на никого да купува гласа ти „за услуга“
– ако видиш натиск или купуване на вот – сигнализираш
– ако имаш време – ставаш застъпник/наблюдател, защото изборите се пазят и от хора
И да – машинното гласуване е част от защитата.
Не решава всичко само, но намалява възможностите за подмяна и „технически номера“ там, където най-много разчитат на хаос.
Аз отказах да подпиша сметка за близо 400 милиона лева и да обрека едно обикновено четиричленно семейство в квартал "Люлин" на непосилна годишна сметка от над 500 евро за такса смет само след няколко години. Да откажем и примирението. Без него тази система издъхва. Нека я разглобим веднъж завинаги.
П.С. Моля ви се, независимо дали ме харесвате или не - изхвърляйте разделно и не слагайте строителни и едрогабаритни отпадъци в сивите контейнери. Това е една от най-добрите и дългосрочни инвестиции във вашия джоб, не в моето добруване. Ще се справим с боклука, следете актуалната информация от кризисния щаб.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2247
8
14.01 2026 в 16:18
1205
7
14.01 2026 в 14:32
А сектата се опива от приказките му.
Да, добре приказват.
И като крадат, и като лъжат и като са некадърни да направят едно нещо като хората, те все добре говорят.
И аз искам да съм такъв десен с комунистическите пари на тати и дедо.
Да ви имам десното кокорене.
2247
6
13.01 2026 в 19:24
-1243
5
13.01 2026 в 17:16
4764
4
13.01 2026 в 17:15
2010
3
13.01 2026 в 17:13
1015
2
13.01 2026 в 16:59
,копейката.Като видя срещу кого квичат съм абсолютно сигурен ,че е от добрите...
20482
1
13.01 2026 в 16:31
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други