Промени в Кодекса за социално осигуряване ще предложи социалното министерство наесен. В него се предвижда прозорец от 3 месеца, в който хората да могат да преместят партидите си от частните фондове в НОИ.
Това каза социалния министър Деница Сачева по бТВ. Загубите заради кризата в универсалните, доброволните и професионалните фондове, са 685 млн. лв. За момента ще бъде трудно наваксването, поне за тези, които предстои да се пенсионират много скоро. Ще търсим обаче варианти те да не са бъдат ощетени, обясни Сачева.
72 000 души са останали без работа и са се регистрирали в бюрата по труда заради кризата, уточни тя. 17 000 от тях са по Черноморието.
Повече хора намират работа през последните седмици, отколкото губят, допълни министър Сачева.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец