Националният дворец на културата (НДК) е натрупал над 48 млн. евро загуба, а изпълнителният директор Адриана Татарова е получавала заплата от 13 680 евро, обяви министърът на културата Евтим Милошев.
Той представи информация за състоянието на МК и дружествата към него.
НДК - дружество със 100% държавно участие, се издържало самостоятелно и не е използвало държавни средства, а Съветът на директорите сам определял възнагражденията си.
Милошев обвини действащия борд в неправомерно увеличение на заплатите на членовете си миналата година, когато парите се удвоили - от 157 000 евро през 2024 на 304 500 евро през 2025.
Татарова беше назначена за изпълнителен директор през февруари 2024 г., когато Министерството на културата се управляваше от Кръстю Кръстев в кабинета "Денков/Габриел"
При постоянно увеличаваща се загуба, възнагражденията растат, заяви министърът и съобщи, че ще назначи прокурист в дружеството.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец