Независимият кандидат за кмет на София Мая Манолова внесе искане за касиране на изборите в столицата.
Балотажът на 3 ноември бе спечелен от досегашната кметица Йорданка Фандъкова с минимална преднина от 20 000 гласа.
Според Манолова и инициативният комитет, който издигна кандидатурата ѝ, има сериозни нарушения, сред които и сигнали за купуване на гласове.
Възраженията на щаба на независимия кандидат-кмет са събрани в цели 14 класьора.
"Ние сме предприели каквото е трябвало. Да разобличим фалшификациите и злоупотребите с гласовете на гражданите и да призовем институциите и партиите да застанат зад честността на изборите", заяви Манолова.
В петиция Мая Манолова ще призове и за законодателни промени, с които да се въведат електронно и машинно гласуване.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11063
2
12.11 2019 в 23:57
18015
1
11.11 2019 в 18:12
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му