Това не е просто скандал, а унижение за всеки българин, коментира евродепутатът Радан Кънев във фейсбук присъденяването на страната ни към Съвета за мир, след като премиерът в оставка Росен Желязков подписа документа.
В текста си Радан Кънев заявява още:
Присъствието на българския премиер в доживотния личен “Съвет за мир” на Тръмп, в компанията на шепа авторитарни лидери* превръща нашата достойна европейска държава в част от компанията, която “Целува г*за”. Извинете за израза. Не е мой, цитирам - доживотния председател.
Още по-унизителна и срамна е надпреварата между основни политически “играчи” - Борисов, Радев, Пеевски, #КОЙ да целува повече и кой - по-доживотно.
Интересът на България е противоположен - да бъде част от единната, смела и достойна реакция на страни като Дания, Швеция, Норвегия, Канада, Франция (дори и националистическата опозиция!), Германия, Обединеното кралство (дори и Фараж…).
*Изключвам само Хавиер Милеи - той просто има отчаяна нужда от американските пари (20 милиарда дотук), за да продължи реформите си.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3090
15
23.01 2026 в 13:05
2310
14
23.01 2026 в 00:39
8842
13
22.01 2026 в 21:11
4005
12
22.01 2026 в 18:27
Бай Ганьо:
"Па и за почитание, ако дойде думата, аз пак не се давам. Ти ще целунеш ръка, аз – двете ръце; ти ще целунеш скута, аз – краката; ти ще целунеш на друго място, аз – на още по-друго място"
110
11
22.01 2026 в 18:25
3115
10
22.01 2026 в 17:52
Той откакто е в политиката само това прави.
Неслучайно е награден от Путлер с орден "Ломоносов за опазването на МОЧА.
-1243
9
22.01 2026 в 17:49
1900
8
22.01 2026 в 16:13
1500
7
22.01 2026 в 16:03
17764
6
22.01 2026 в 15:48
Европейска България, току-що присуединила се към Еврозоната, една от първите по ръст на икономиката и доходите в ЕС, се присъединява към компанията на путлер, лукашенко, арабските чалми-сатрапи, биби Нетаняху (предполагам), може би Орбан и Фицо, и онанЖгутана.
И документът за тази съдбоносна стъпка (към пропастта) е подписан от премиер в оставка, който след 2 седмици ще е господин НИКОЙ.
Срам и позор за България! Да му спретнем един протест на тоя охлюв, като се върне от Давос!
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие