Кабинетът даде на САЩ право на имот в София

OFFNews 23 November 2016 в 13:57 2761 2
Кабинетът даде на САЩ право на имот в София

Снимка БГНЕС

Правителството даде съгласие САЩ да придобият право на собственост върху имот в София. 

Имотът е за нуждите на дипломатическата мисия на САЩ.

Имотът, който се намира на улица „Саша Попов“ №25, е собственост на Кралство Норвегия.

С приемането на решението България изпълнява ангажиментите си на приемаща държава по чл. 21 от Виенската конвенция за дипломатическите отношения.

Даването на съгласие е целесъобразно с оглед развитието на дипломатическите отношения и успешното сътрудничество между двете държави и е на основание Закона за собствеността, посочват от правителствената пресслужба.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026