Изпращаме нов контингент в Афганистан

Offnews 13 November 2014 в 08:25 4674 5
Изпращаме нов контингент в Афганистан

28-ият български контингент заминава на 13 ноември на мисия в Афганистан.

На церемонията по изпращането му ще бъде военният министър Николай Ненчев.

110-те военнослужещи ще се включат във втория период от операцията на международната мисия на НАТО в Афганистан „Решителна подкрепа” с взвод за охрана на летище Кандахар, екип от съветници и щабни офицери.

Национален командир на контингента е полк. Георги Маргитин.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026