"Демократи за силна България" свикват националното си ръководство утре, на което ще обсъдят политическата ситуация в страната и ще вземе решение за предстоящи действия, съобщиха от ДСБ във Фейсбук.
Причината за насроченото за 16 януари заседание е връчването на третия мандат от президента Румен Радев на БСП за четвърти път.
От ДСБ определят това като "задълбочаваща се политическа криза". Заседанието е и заради "опитите за запазване на служебна власт от страна на президента на България". На него ще се вземе решение и за предстоящи действия.
"Днешното решение на президента пази статуквото на прокурорската република. То по същността си "измъкна" ГЕРБ от същинския разговор за реформата на българската прокуратура", допълват от ДСБ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6316
2
16.01 2023 в 09:26
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо