Шефът на "ТЕРЕМ" ЕАД доц. д-р инж. Станчо Петков е освободен.
По време на закритото заседание на Комисията по отбрана министър Найденов е запознал депутатите с мотивите за смяна в ръководния състав на „ТЕРЕМ“ ЕАД.
Основна причина е недоброто финансово и икономическо състояние на дружеството и предложение на Съвета на директорите за освобождаване на изпълнителния директор на дружеството. В сравнение с минали години загубите на дружеството са се увеличили, съобщават от Министерството на отбраната.
Само за деветмесечието на тази година загубата на ТЕРЕМ и на дъщерните дружества надхвърля 7 млн. лв. Налице е продължаваща декапитализация на дружеството, посочи министър Найденов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен