Северна Корея създаде свой таблет, работещ с операционната системата Андроид, предаде ИТАР-ТАСС.
Електронното устройство носи името "Ариран".
Според севернокорейските медии таблетът е създаден "за специфичните нужди на народната република" и може да се използва лесно от всеки потребител.
Техническите характеристики на устройството обаче все още не се разкриват.
Според представители на "Гугъл", които са създатели на "Андроид", няма нищо незаконно в това КНДР да ползва операционната система, тъй като тя свободно може да се използва като програмно осигуряване.
През октомври на компютърна изложба в столицата Пхенян бяха показани последните севернокорейски постиженията във високите технологии.
Местните учени представиха системи за програмно осигуряване, които могат "успешно да се използват в развитието на леката промишленост и земеделието". В рамките на изложбата се проведе и конкурс за най-добри антивирусни програми.
Създаденият през октомври 1990 г. Корейски компютърен център се занимава с производството на програмно осигуряване. В момента той включва отдели за разработки и за производство на различни дигитални продукти и програми.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11.11 2012 в 14:27
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
11.11 2012 в 14:20
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
11.11 2012 в 13:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни