Филипински полицай е убит от петел по време на акция срещу незаконни боеве с птици в провинция Северен Самар, съобщи Би Би Си.
Лейтенант Кристин Болок е бил ударен с метален бръснач, който се закача за крака на бойния петел.
Острието е прерязало бедрото му, като по този начин е засегната артерия. Полицаят е откаран в болница, но още в линейката издъхнал.
Трима души са арестувани, а седем бойни петли са конфискувани от полицията.
Боевете с петли са популярни във Филипините, като обикновено те привличат големи тълпи, които залагат на резултата от битките между птиците. Те са разрешени само на лицензирани места в неделните и празнични дни.
Боевете обаче бяха забранени след избухването на коронавирусната пандемия.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7046
1
28.10 2020 в 11:57
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други