Заради огнище на заразени с коронавирус се забраняват масовите събирания и тържества в ромския квартал "Изток" в Луковит. Това става с решението на общинския оперативен щаб и заповед на кмета Иван Грънчаров, съобщи БНР.
През последните дни са открити девет заразени в махалата, като шестима от тях са настанени в болници. Огнището е локализирано само в едно семейство.
Кметът Грънчаров нареди да се спре масовото събиране на хора за сватби, кръщенета и религиозни събирания поне в близките 15 дни.
Грънчаров допълни, че засега не се предвиждат по-драстични мерки и затваряне на квартала.
„Опасност винаги има, но се надявам да я ограничим. Засега тя е единствено се разпростира в контактните в семейството“, посочи кметът.
Заради пандемията и с цел ограничаване на разпространението на коронавируса в Луковит ще бъдат отменени есенният панаир в града, както и националният събор „Млечният път на България“.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8000
1
19.08 2020 в 15:55
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие