Църквата почита днес св. мъченици Трофим и Теофил и други тринадесет с тях.
Те пострадали при царуването на Диоклетиан. Заедно с тях пострадали и още тринадесет души. След като отказали да принесат жертви на езическите идоли и да се отрекат от Христа, те били окачени на дърво за мъчения.
След това езичниците започнали да стържат телата им с остро желязо, хвърляли и камъни по мъчениците, накрая счупили пищялите им и ги хвърлили в огън. Но светците били запазени от всемогъщата Божия сила цели и невредими сред пламъците и излезли от огъня, без да пострадат.
Тогава мъчителят, обзет от люта ярост, заповядал да умъртвят всички с меч. След това главите на светците били отсечени.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни