Стотици българи почетоха в Скопие 86-годишнината от смъртта на Мара Бунева.
Почитането на подвига на Мара Бунева започна с панихида в църквата Свети Димитър, а след това беше поставена нова паметна плоча на лобното място на Бунева - кея на река Вардар, близо до Каменния мост в македонската столица.
Събитието премина под засилена охрана на македонската полиция.
Почитането на подвига на Бунева беше организирано от Българския културен клуб в Скопие.
На него присъстваха българи от Македония, ръководството на ВМРО, както и представители на новоучредената "Националистическа партия на България".
Радио Свободна Европа съобщава, че група македонски граждани, недоволни от събитието, са поставили от другата страна на реката транспарант с надпис: "Нямате свои герои, чужди славите".
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен