По 12 полета на германския превозвач „Луфтханза“ (Lufthansa) от и до летище „Васил Левски“ – София са отменени днес и утре заради стачка на кабинния персонал, съобщиха от летището, цитирани от БТА. От тях по шест на ден са излитащи и шест кацащи.
Синдикатът на кабинния персонал УФО (UFO) отново призова стюардите и стюардесите на „Луфтханза“ и „Ситилайн“ (Cityline) да прекратят работа днес и утре. Стачката започна в 00:01 часа днес и трябва да продължи до малко преди полунощ утре.
Ръководителят на синдиката Йоахим Васкес Бюргер заяви, че няма по-подходящ момент за протест от планираната церемония по повод 100-годишнината от първия полет на „Луфтханза“, в която се очаква да участва германският канцлер Фридрих Мерц. По думите му това е възможност да се покаже при какви условия работят служителите и как се отразяват решенията на ръководството върху персонала.
Стачните действия се развиват на фона на поредица от протести в последните дни. В края на миналата седмица бяха отменени множество полети заради стачка на кабинния персонал, а в началото на тази седмица стачка на пилотите също доведе до сериозни нарушения в полетната програма, а всички полети на авиокомпанията от и до София бяха отменени.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел