Доста силно и продължително земетресение беше усетено в София около 15:20 часа днес.
Епицентърът е в Румъния на около 55 километра севроизточно от Турну Северин. Точните координати са (45.17 N ; 23.17 Е), дълбочината - 10 км.
Според Европейския сеизмологичен център трусът е с магнитуд 5.7 по Рихтер.
Засега няма данни за разрушения и пострадали.
Земетресението е в същия район, където вчера беше регистрирано земетресение от 5,2 по Рихтер, последвано от три вторични труса.
Читатели на OFFNews пишат, че трусът е усетен на територията на почти цяла България, най-силно в районите близо до границата с Румъния. От Министерството на вътрешните работи съобщиха, че няма данни за пострадали хора и причинени материални щети от земетресението.
Очаквайте подробности!
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7450
1
14.02 2023 в 16:06
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци