Протестиращи блокираха улицата пред СО с боклук, искат оставката на Терзиев (снимки)

Ружа Райчева 11 January 2026 в 13:17 7008 8
Протестиращи блокираха ул. ''Московска'' пред Столична община с боклук

Снимка Nadezhda Doytcheva/FB

Протестиращи блокираха ул. ''Московска'' пред Столична община с боклук

Десетки софиянци блокираха ул. "Московска" пред Столична община с торби боклук.

На място има засилено присъствие на полицията, се вижда от снимки, публикувани в социалните мрежи.

Демонстрантите настояват за оставката на кмета на София Васил Терзиев. 

"Да помогнем на Васил Терзиев с боклук да пребори мафията! "Временно неудобство"! Оставка!", пише на един от залепените върху чувалите със смет плакати.

Паралелно с протеста тази сутрин в социалните мрежи се разпространи видео на чували с боклук, плаващи по столичен булевард.

    Ружа Райчева

    Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    20472

    8

    случайно прочетох

    11.01 2026 в 18:28

    От десетината мърльовци, дали има и един софиянец?
    А, Руже?
    Мислете преди да пишете!

    2715

    7

    Kalki

    11.01 2026 в 18:11

    Представям си какъв квич биха надали същите "протестанти",ако Терзиев бе приел изнудваческите оферти. Би следвало такса смет да се увеличи поне два пъти!!!
    Но, предполагам, че увеличението нвмаше да мине през СОС, където системно саботират кмета.

    3115

    6

    230 млрд баксов

    11.01 2026 в 17:14

    ГРОБ лели се борят за правото да плъщат четири пъти по-скъпа такса смет... ИТД - има такива дебили

    4010

    5

    IvGGG

    11.01 2026 в 15:08

    Стига с тези измислици за саботажи. Когато контейнерите са препълнени, камиона идва и изпразва само контейнера а боклуците около тях остават. После такива като вас почват да сънуват саботажи. Винаги е имало и матраци, само че преди се събираха 2 пъти седмично, сега стоят по цял месец и повече.

    -280

    4

    jdravun

    11.01 2026 в 15:08

    Видялили сте колко матраци има до казаните? една партия дава парина членовете си да си сменят матраците и да изхвърлят старите.НО има хитреци -купува най евтиния матрак и го хвърля чисто нов и до него опаковката му и спестява пари.

    17984

    3

    Nick F

    11.01 2026 в 14:20

    Мисля че десетки е малко пресилено. По правилно е десетина софиянци. И те полицаите повече от "протестиращите".

    -280

    2

    jdravun

    11.01 2026 в 14:18


    абсолютни саботажи на кмета правят. в Дружба при празни казани ,хвълят торбите с боклук до казаните , даже нарочно ги разкъсват. сега съм спрял колата така ,че видеорегистратора снима казаните и тъпанарите. последвайте

    7000

    1

    kihote

    11.01 2026 в 13:43

    Будните и прогресивни десетки столичани още заявиха- Искаме си Чекмеджан Велики и самоковската принцеса. Хвала.
     
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две