Пред посолството на САЩ в София довечера ще се проведе протест под наслов "България обича Русия! Русия не ни е враг!". Началният час на събитието е обявен за 18.00 часа тази вечер на ул. "Козяк".
Организаторите посочват, че протестът е в отговор на състоянието на доклада за състоянието на националната сигурност, в който е посочено, че Русия е една от основните заплахи за сигурността.
Организаторите определят доклада като "американски".
"Ние, българският народ излизаме, за да изчистим името си и да осъдим лъжите на Запада, който се опитва да ни използва в свои цели. Категорично осъждаме текста на Доклада по състоянието на националната сигурност на страната ни за 2016 година, и се разграничаваме от него", се посочва в призива.
Според организаторите истинската заплаха за националната сигурност е "агресивната американска политика, доминирана от нечисти корпоративни интереси".
"Истинска война, предимно на икономическия и информационен фронт, се води не само срещу Русия, но и срещу нашата страна. Резултатите от тази война се виждат много добре, поне извън София – страната ни е съсипана, селското стопанство смазано, промишлеността унищожена. Основен съюзник на агресора в тази война срещу нас са проституиращите платени организации, които имитират и унищожават гражданското общество", се посочва в текста на призива.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17569
1
20.09 2017 в 12:25
Димитър Благоев
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски