Ръководителят на 24-та национална антарктическа експедиция проф. Христо Пимпирев се връща в София днес, съобщи Българският антарктически институт.
Преждевременното завръщане на професора от Софийския университет се наложи поради внезапното му заболяване от остра форма на вирусна бронхопневмония, докато беше в чилийския град Пунта Аренас, разположен на брега на Магелановия проток.
Евакуацията му от българската база „Св. Климент Охридски“ на остров Ливингстън бе осъществена с помощта на учени от Испания, Аржентина и Чили.
В местната болница болестта бе овладяна. До пълното си възстановяване проф. Пимпирев беше в къщата на сеньора Инес Луна, която приютява група след група български полярници по пътя им към Антарктика вече 15 години.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
26.01 2016 в 09:16
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци