Пловдивската община спешно търси лекари, медицински сестри и санитари за МБАЛ "Св. Мина", която в момента се преобразува в инфекциозна болница, и където ще се приемат по-леките и средна степен на заболелите с с COVID-19. Спешно се търсят също клинични лаборанти.
Общинският кризисен щаб е отправил призив към пловдивската медицинска общност, Регионалната колегия на Българския лекарски съюз и съсловната организация на медицинските сестри и акушерки да се включат в дейността по превенция и ограничаване на коронавирус сред населението в Пловдив.
"Търсят се също специалисти за изнесените денонощни кабинети на ДКЦ „Изток“, където да преглеждат и диагностицират болни с грипоподобни оплаквания по график", обясни председателят на Общинския кризисен щаб д-р Калин Калинов.
По предложение на зам.-директора на ЦСМП в Пловдив д-р Димитър Христозов там ще бъдат разкрити денонощен лекарски и педиатричен кабинет.
Желаещите могат да се запишат на e-mail: [email protected], 0878/24-05-02 от 9:00 до 17:00 часа.
Следете новините ни в :














Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15372
2
25.03 2020 в 22:11
15372
1
25.03 2020 в 22:10
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски