Петимата моряци от отвлечения през декември край Сомалия кораб "Руен", който беше освободен от индийския боен флот преди 10 дни, се завърнаха във Варна.
Те се прибраха с полет от Оман през Турция. От Параходство "Български морски флот" потвърдиха, че корабът "Руен" в момента е в Оман и не се знае все още накъде ще се отправи, съобщи БНР.
Капитан Александър Калчев, директор на Параходство "Български морски флот", каза, че те са стресирани и семействата им не желаят да имат медийни изяви преди да се оттърсят от всичко, което преживяха.
Корабът "Руен" беше в плен на сомалийските пирати и с помощта на Индия беше освободен.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни