Паметникът на съветската армия (ПСА), известен и като МОЧА (монумент на окупационната червена армия), в центъра на София отново осъмна надраскан.
Неизвестен активист за по-красива столица е задраскал оригиналния надпис "На съветската армия освободителка от признателна България" и с големи червени букви е написал призив в основите на постамента "Столична община, махни този национален позор!".

Днес се навършват 69 години от вземането на правителственото решение за издигането на МОЧА.
Съпротивата срещу монумента на окупационната армия често ескалира в посегателства върху него, особено дразнят Москва и многобройните русофилски партии у нас.
Някои от посегателствата досега определено бяха доста находчиви.
Ето два от най-добрите примери:
Този надпис се появи на 45-ата годишнина от потушаването на Пражката пролет. Текстът на чешки език гласи "България се извинява".
А това си е стрийт арт от най-висока класа.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19234
8
04.10 2018 в 23:40
Подкрепям!
29321
2
04.10 2018 в 12:25
18860
1
04.10 2018 в 10:36
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден