Ограничение на скоростта до 30 км/час в центъра на София ще гласува утре Столичният общински съвет.
Колите ще пълзят в карето между булевардите "Христо Ботев", "Патриарх Евтимий", "Васил Левски" и "Цар Освободител" и улиците "Алабин" и "Леге". В района попадат части от "Г.С. Раковски" и "Гурко", които са с по-натоварено движение и сега, като и успоредната на "Витошка" "Цар Асен", поемаща трафика след въвеждането на пешеходна зона по булеварда.
Ограничението в т.нар. "успокоена зона" няма да засяга самите булеварди, а само вътрешните улици.
Идеята за въвеждане на ограничение на скоростта в центъра на София е част от мерките в програмата на Столичната община за контрол на качеството на въздуха.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
4
12.10 2017 в 10:01
А сега разкажете, как хората, които живеят и работят там, ще вършат какво да е.
18082
2
12.10 2017 в 08:17
15571
1
27.09 2017 в 15:23
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден