Днес отбелязваме празника на природата по целия свят. Това е денят, в който изключваме осветлението за 1 час, за да помогнем за опазването на планетата или т. нар. Час на Земята.
От 20.30 до 21.30 ч. милиони хора от различни точки на света избират да останат на тъмно. У нас едни от най-забележителните сгради също ще останат на тъмно за един час.
Това са храм-паметникът "Св. Александър Невски", Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий", Народният театър "Иван Вазов", паметникът на Цар Освободител и много други.
През целия ден в центъра на столицата ще светят светофари със зелени сърца.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен