Областната управа в турския град Одрин отменя въведената забрана за преминаване на пешеходци през граничните контролно-пропускателни пунктове с България - „Капъкуле“ (Капитан Андреево), „Хамзабейли“ (Лесово) и „Дерекьой“ (Малко Търново), съобщи информационната агенция Ихляс хабер ажансъ, цитирана от БТА.
Според решението на местните власти от днес сутринта се разрешава на пешеходци да преминават през граничните пунктове от турска страна към България.
Заради ковид епидемията Одринското валийство бе забранило преминаването на пешеходци през граничните контролно-пропускателни пунктове, движението на пешеходци в района на пунктовете и пазаруването в безмитните магазини.
Разрешаваше се преминаването само на пътници с моторни превозни средства.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец