Проверка на Върховната административна прокуратура установи, че из България обикалят психично болни и осъдени, въоръжени с огнестрелни оръжия, разрешителните за които са получили от МВР, предаде bTV.
Сред разкритията на прокуратурата са наркомани и частни охранители с автоматични бойни оръжия. На някои хора дори е позволено да си закупят повече от 10 картечници, пистолети и картечни пистолети - за самоотбрана.
Регистър на всички оръжия обаче все още няма, тъй като не достигали парите за това. Работата по него ще приключи най-рано до 2 години.
По официални данни хората със законни оръжия са 122 хиляди, а продадените ловни пушки са 180 хиляди.
Според оръжейните магазини МВР не им доставя актуална информация дали някой собственик на оръжие има присъда или е освидетелстван с психично заболяване, а от психодиспансерите не информират полицията за своите пациенти.
900 разрешителни са отнети по време и след проверката, но според прокуратурата цифрата вероятно е много по-голяма.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21256
5
21.07 2016 в 10:03
Я пак, защото автоматично оръжие не може да бъде придобито от физически лице по никакъв законен начин, камо ли с разрешение от КОС!
Дано статията да е писана от някое стажантче, иначе ще ви уличим в чудовишна некомпетентност "новинари"....
На каря да не се окаже че "бойните" картечни пистолети в същност са газови и всеки има право да купи колкото си иска то тях без въобще да пита полицията...
21614
4
21.07 2016 в 09:49
18830
3
21.07 2016 в 08:12
19234
2
20.07 2016 в 23:13
18830
1
20.07 2016 в 19:45
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други