Мъж на 33 години с COVID-19 е починал вчера, след като часове е чакал линейка на спешната помощ в София. Мъжът е бил на домашно лечение, но се е влошил.
Близките му са се обадили около 18,30 ч. за линейка, която обаче не идвала. Обадили са се и на частна линейка, от къде им казват, че трябва да намерят място в болница и те ще транспортират пациента, разказа бТВ.
Около 22, 30 ч. линейката, която пристига, констатира смъртта на младия мъж. Абсолютно е невъзможно да се смогне, коментира говорителят на Спешната помощ Катя Сунгарска. По думите й сигналът за този случай постъпва в 18, 41 ч., а линейката пристига на адреса в 22, 23 ч.
Министерството на здравеопазването започва проверка по случая.
Все повече са сигналите за случаи, в които пациенти не успяват да получат помощ навреме.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1250
5
31.10 2020 в 18:07
16112
4
31.10 2020 в 17:15
26699
3
31.10 2020 в 15:37
26699
2
31.10 2020 в 15:23
Писах и преди малко - имаха 6 месеца да помислят и вземат адекватни мерки - вместо това го удариха на пропаганда и агитация с джипката. Може да дойде време и Тиквата да съжалява, че не подаде оставка през юли. Ама пусто крадене - как да го изпуснеш?
9712
1
31.10 2020 в 13:32
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци