Космонавтът и о.р. Бригаден генерал Александър Александров да бъде повишен в звание в резерва „генерал майор“ за особено големи заслуги за укрепване и развитие на въоръжените сили. Това предложение към президента Росен Плевнелиев прие днес правителството на редовното си заседание.
“България е една от малкото страни в света със своя научна космическа програма. Връхна точка в нея е полетът на летеца-космонавт Александър Александров на орбиталния комплекс „Мир” от 7 до 17 юни 1988 г. За този период той реализира 56 експеримента от програмата „Шипка”, като с успешното им изпълнение даде нов пример за гордост и самочувствие на българския народ”, гласят правителствените мотиви към предложението за Александров.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
04.12 2013 в 13:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци