КАТ започна акция срещу шофьорите, каращи в лентите за автобуси в опит да облекчи трафика на градския транспорт по големите булеварди, съобщи Нова телевизия.
От 1 януари досега повече от 250 шофьори са били глобени за каране в бус лентата. В последно време обаче те са започнали да карат още повече в забранените зони заради масовите пътни ремонти в столицата, които утежняват движението.
Нарушението се наказва с фиш и глоба от 50 лв., а ако водачите на автомобили отрекат да са нарушили закона, може да получат акт.
Водачите, които не са спрени от катаджиите на място, също ще отнесат глоби, ако са карали в бус лентите, тъй като ще бъдат заснети и глобени по пощата.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец