Още над 20 000 допълнителни устройства на стойност над 6 милиона лева ще бъдат закупени за ученици от държавни и общински училища.
Това реши Министерският съвет днес на неприсъствено заседание, съобщава Министерството на образованието и науката.
Ще бъдат осигурени преносими компютри с операционна система Chrome, таблети с операционна система Windows и таблети с операционна система Android.
2 500 000 лева ще се осигурят чрез преструктуриране на разходите в централния бюджет за 2021 г. Останалите средства за техниката ще са от преструктуриране на разходите по бюджета на Министерство на образованието и науката за 2021 г.
С осигуряването на техниката ще се обезпечи преминаването в обучение от разстояние в електронна среда, уточняват от МОН.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Любомир Дацов: Целият финансов свят знае накъде отиваме
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Доцова говори с шефа на американското посолство за отпадане на визите за САЩ
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна