Църквата почита днес Св. Мирон презвитер.
Той бил свещеник в Ахаия. Хората го обичали и почитали, защото имал благ характер, бил мъдър и човеколюбив.
По времето на император Деций, който бил иконоборец, на Рождество Христово езичници се втурнали в храма, в който служил Мирон. Измъкнали свещеника на улицата и го подложили на ужасни мъки. Хвърлили го в нагорещена пещ, но той излязъл от нея невредим.
Случилото се само още повече разгневило езичниците. По заповед на съдията Антипатър те продължили с още по-жестоки мъчения. Накрая отвели Мирон в гр. Кизик , където го посекли с меч.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец