Един от подлезите към Борисовата градина - този под "Цариградско шосе" към улица "Загоре" - бе боядисан наскоро в тъмно зелено и озадачи минувачите.
Оказва се, че става въпрос за графити проект, част от инициативата Jameson Connects – глобална инициатива на бранда, която цели да събира хората чрез култура и градско изкуство. У нас се планира поредица от арт проекти в София, става ясно от съобщение за кампанията.

Трансформацията на подлеза към улица "Загоре" е подкрепена от Столична община, със съдействието на Sofia Graffiti Tour и артистите Bilos, Sten Duc, KOTK, EPIK, YETO, Brus, RAYS, Arsek&Erase, които превръщат стените на подлеза до Борисовата градина и Бар’лога в цветен, динамичен разказ за града.
Официалното откриване на преобразения подлез до Борисовата градина ще се случи на 25 юни от 18:30 ч.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6610
1
23.06 2026 в 16:06
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия