Дал Бог живот и здраве! МВР обяви обществена поръчка за 30 000 икони, ще ни пазят от катастрофи

OFFNews 24 May 2025 в 19:35 7412 12
икони
Икони.

По 30 000 икони и жълти мешки, 15 000 плажни топки, 50 000 балона, 30 000 сини химикалки, 1000 значки. Това са част от "инструментите", с които МВР смята да се бори срещу катастрофите в нова обществена поръчка. Тя е в рамките на "Национална превантивна кампания за децата в областта на безопасността на движението по пътищата", финансирана от Фонда за безопасност на движението. Търгът е за 420 000 лв., пише Сега.

Иконите трябва да са "с диаметър от 4 см до 5 см, трудно чуплив материал, с възможност за залепване. С изображение, съгласувано с определен от възложителя представител." На въпрос на "Капитал" МВР не е отговорило кой светец ще бъде изобразен. Според "24 часа" министър Даниел Митов не е погледнал с добро око на обществената поръчка, поради което е извършена кадрова рокада - от зам.-шеф на "Национална полиция" Калоян Милтенов отива в СДВР, където става зам.-началник на Оперативния дежурен център.

В началото на 2025 г. тогавашният вътрешен министър Атанас Илков обяви, че във Фонда за безопасност на движението са събрани над 350 млн. лв. в периода 2021 г. - ноември 2024 г.

Преди 10 години кметът на Нова Загора Николай Грозев се прочу с ръсене на захар по пътищата срещу катастрофите. Тогава пред сащисаните репортери той обясни, че това го била заръчала Баба Ванга.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2005

    12

    The Something

    25.05 2025 в 19:03

    Ненормалници ! ! !

    5065

    11

    donyo

    25.05 2025 в 14:41

    Господ ще пази България, МВР и Веско Маринов се провалиха...

    -1243

    10

    Октим

    25.05 2025 в 11:47

    За истински вярващ като мен човек тази статия и особено описаното в нея животинско малоумие е направо по-убийствено от всички описани в Библията Божи наказания!

    16112

    9

    Човека

    25.05 2025 в 06:38

    Защо да не е Бойку на иконката? Той ги е назначавал тия калинки, той дава парите за превантивните иконки, той е и закрилника на всички нашмъркани мутри с болиди и жив пример как може да си прост, но да оцелееш колкото и да се осираш.
    Предлагам класическо изображение - три папи го галят по главата, а отгоре е изписано на черковнославянски "Е..л съм ви с 200"

    3747

    8

    TheRealDruckertreiber

    25.05 2025 в 06:28

    Баси простотията, набожни милиционери...

    Той и баш милиционера, Бойчето, е яко богобоязлив:
    "Прости Божке, мноо крадох и още мноо ше крада...
    Ту-тууу..."

    6425

    7

    Lari

    25.05 2025 в 05:45

    За 80 години няма нито един осъден комунистически престъпник заради 45 годишното руско робство и за над 30 годишния криминален преход. За балони и лепенки пари има - а за два милиона пенсионери дали живота и здравето си за тази кремълска кочина умиращи като скотове няма. Системата 80 години продължава да ни ограбва и да се управлява от Кремъл - безродници алкохолици крадци и криминални типове - утайката на света.

    10853

    6

    DARTH VADER

    25.05 2025 в 02:59

    Убиха ме тия,честно ;)))))

    4005

    5

    Niko Kolev

    24.05 2025 в 21:57

    Johny, не е казал аятолах Гундяй, не е станало.

    16744

    4

    borisboris

    24.05 2025 в 20:32

    Колкото повече пари наливат в шапкарското звено, толкова пада нивото на интелект и адекватност в системата. Скоро ще наливаме светена вода вместо гсм.

    24373

    3

    dolivo

    24.05 2025 в 20:18

    глей ся, като им лепнеш по една икона, и ще се засрами наркоманчето и край, ще се притесни за съдбата на безсмъртната си душа.
     
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две