Българският националният отбор по математика спечели шест медала на 19-ата Балканиада за ученици, която се проведе от 24 до 28 юни 2015 г. в Белград, съобщи Министерството на образованието.
Два от тях са златни, един е сребърен и три са бронзови. С тях отборът ни зае третото място след Турция и Румъния.
Златни медалисти в състезанието за ученици на възраст до 15 години и половина са Иван-Александър Мавров от Софийска математичска гимназия „Паисий Хилендарски“ (СМГ) и Евгени Кайряков от Образцова математическа гимназия „Акад Кирил Попов“ – Пловдив.
Носител на сребърен медал е Борислав Антов - СМГ.
Бронзови медалисти са Кирил Байгачев от СМГ, Борис Барабов – СМГ, и Кристиян Василев от Първа частна математическа гимназия - София.
Научни ръководители на отбора са проф. Сава Гроздев и Ирина Шаркова.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.06 2015 в 12:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден