5-годишното момченце със сепсис е в стабилно състояние

OFFNews 12 January 2017 в 09:05 4924 0
5-годишното момченце със сепсис е в стабилно състояние

5-годишното момченце, за което премиерът Бойко Борисов прати самолет, за да бъде транспортирано от Бургас до УМБАЛСМ "Пирогов", е в стабилно общо състояние, съобщиха института за спешна помощ.

Засегнатият след усложнения от варицела крайник е в тежко състояние. Днес екип от водещи специалисти ще го прегледа и изследва отново и ще прецени как да продължи лечението на детето. То остава под активно 24-часово наблюдение в Клиниката по детска реанимация на университетската спешна болница "Пирогов".

В резултат на болестта имунитетът на детето е сринат и то получава оток на целия ляв крак. Стига се до сепсис.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026