20 българи са пострадали при катастрофа днес с туристически автобус в Египет. По първоначални данни петима от тях са с фрактури, а останалите - с охлузни рани, съобщават от външно министерство.
Днес сутринта около 09.15 ч местно време туристически автобус с около 40 българи се е преобърнал в района на град Марса Алам. Пътниците са отведени за преглед и в болницата в гр. Марса Алам. Те имат застраховки.
Посолството ни в Кайро е в непрекъснат контакт с представителя на туроператора, който се намира в болницата. По разпореждане на министър Захариева дипломатите ни са в готовност да окажат пълно съдействие на пострадалите граждани.
Български граждани, които желаят да получат актуална информация или да подадат сигнал за свои близки, могат да го направят на телефоните на посолството ни в Кайро: +202 273 63 025; +202 273 66 077 и +20 12 231 71 991
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20482
1
19.03 2018 в 13:55
Добре е, че няма загинали.
Тръмп в Анкара: Зеленски и Путин искат да се споразумеят за край на войната в Украйна
Тръмп в Анкара: Зеленски и Путин искат да се споразумеят за край на войната в Украйна
Баш аркадаш: Радев твърди, че не дал нищо на Ердоган за замразяването на Боташ
Круиз с 2000 ЛГБТИ туристи получи забрана да акостира в Истанбул заради несъответствие с ''моралните ценности''
Тръмп в Анкара: Зеленски и Путин искат да се споразумеят за край на войната в Украйна