126 нови автобуса ще зарадват пътниците в София от догодина. Те трябва да бъдат пуснати в експлоатация в рамките на тази година и началото на следващата. Стойността на договора с изпълнителя е малко над 66 млн. лв. Това обяви зам.-кметът на общината с ресор „Транспорт” Любомир Христов, пред "Фокус".
Обновяването на градския транспорт в столицата цели да извади от експлоатация и тези автобуси, които са произведени през 70-те години на миналия век.
„В новите автобусни салони ще има климатизация, ще са нископодови, което ще позволява безпрепятствено пътуване на майки с деца и хора с увреждания”, подчерта още Любомир Христов.
Новите градски возила ще разполагат и с ергономични седалки и високи нива на сигурност. Те ще бъдат снабдени със система за накланяне на автобуса на спирки и звуков и светлинен сигнал при затваряне на вратите.
Междувременно зам.-кметът по финансите Дончо Барбалов обяви, че Столичната община е получила 320 млн. лв. от неданъчни приходи и 151 млн. лв. от данъчни.
По думите му ще бъде финансирана нова метролиния, като ще насочат усилията си и за обновяване на автобусния парк.
„Ще имаме оптимизация по управлението на трафика, т.е. по-малко ще седим на светофарите, вследствие на което ще има и по-малко задръствания", увери Барбалов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
10.08 2014 в 13:48
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
10.08 2014 в 11:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
10.08 2014 в 10:20
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
10.08 2014 в 09:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
10.08 2014 в 09:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
10.08 2014 в 09:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие