България влезе в рекордите на Гинес с 333-те гайди, свирили едновременно на 16 май в зала 1 на НДК.
Това съобщиха организаторите на събитието - "Изкуството на живееш", които кандидатстваха, за да бъдат включени в книгата на рекордите.
В свиренето с гайди тогава се включиха изпълнители от Смолян, Баните, Златоград, Широка лъка, Девин и Рудозем. Към тях се присъединиха малки групи родопчани, които живеят в Асеновград, Пловдив и София.
Сюитата, която изсвириха 333-ма гайдари, беше с продължителност 9 минути и 13 секунди, съгласно изискванията на Гинес.
Вдъхновение за организирането на световен рекорд бе второто посещение на Шри Шри Рави Шанкар в България.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец