Голямо свлачище затрупа частично три къщи и прекъсна път към водноелектрическа централа в село Сестримо, Пазарджишко, съобщи Нова телевизия.
Заради свлачището общината е пред бедствено положение.
Свлачището се активизирало след пороен дъжд. Първоначално пропаднал главният път, а след това се свлекли тонове пръст и скали, които откъснали още един път.
Селото е останало без ток през нощта, след като при бедствието е повален електрически стълб и са скъсани жиците.
Трите семейства, чиито къщи са частично затрупани, са били евакуирани снощи.
Тежка техника се опитва да разчисти затрупания път в селото, за да могат семействата да стигнат до домовете си.
Пътят до ВЕЦ "Сестримо" все още е затрупан и няма достъп до централата.
Свлачището е обхванало площ от 4 декара. Местната власт няма средства, с които да се справи с проблема, и следващата седмица ще отправи искане за средства до Междуведомствената комисия по бедствия и аварии.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец