Перо Деформеро се връщат в София

Сръбската метъл-фолк банда ще свири у нас на 16 май

OFFNews 14 March 2025 в 15:00 1133 0
Перо Деформеро
Перо Деформеро отново в София

Метъл-фолк групата от Нови Сад „Перо Деформеро“ ще гостува в „Джой Стейшън“, София, на 16 май 2025.

„Перо Деформеро“, които съчетават прогресив метъл с иронични турбофолк елементи, вече свириха в България през 2019 и 2024 г. „Интергалактическите легенди“, както сами се наричат, създават типичен микс от хардрок и сръбска кафанска музика, който звучи доста по-тежко например от „Дубиоза колектив“.

„Перо“ съществуват от 1993 г., като съставът се е сменял през годините. През 1997-2003 има пауза в дейността на групата. На практика тя временно се разпада. Днес „Перо деформеро“ се състои от музикантите: Горан Бишевац-Бишке - вокалист (познат и със страничния си проект „Хорор Бишке“), Саша Фриш - китарист, Лука Йелисавчич – ударни инструменти и Андраш Ишпан - басист. Основателите Желко Йойкич, Срджан Милованович и Слободан Станоевич не са част от „Перо Деформеро“ съответно от 1997 и от 2012 г.

Албумите на групата са: „Pero defformero“ (1995), „Undergrand” (2009), „Jер то личи на таj начин“ (2014) и „Музика за људе без приjатеља“ (2023). Издали са и синглите „Jарослава“, „Требало би“, „Хипстер“. 

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две