Норвежката група Enslaved получи наградата Spellemann - норвежкия еквивалент на Грами в категория 'Метъл'.
На церемонията, която бе предавана пряко по Норвежката Национална телевизия, Enslaved и последният им албум 'Е', изпревариха другите номинирани - HELHEIM, SATYRICON и WHOREDOM RIFE, пише радио "Тангра Мега Рок".
"Да!!! Каква чест за нас е да получим още една Spellemann! Както можете да си представите, да спечелиш такава награда в Норвегия не е никак лесно, защото конкуренцията е много голяма. Разбира се, музиката не е състезание, но в нашата страна наистина има толкова фантастични метъл групи! Благодарим на всички, участвали в създаването на този албум. Все повече се гордеем с него!", написаха победителите в своята Facebook страница.
Това е четвъртата награда Spelleman в тяхната история.
Enslaved ще бъдат централни фигури и в концертите за 12-ия рожден ден на радио ТАНГРА МЕГА РОК тази пролет в София.
Норвежката група ще свири в първия ден - 3 април, заедно със SAMAEL, а ден след това ще имаме и PARADISE LOST.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен