"Касае се за около два милиарда лева, които остават в монополистите. Много е трудно Комисията за защита на конкуренцията би се изправила срещу такава сума. Предпочита да не вижда проблема."
Така Емил Димитров-Ревизоро отговори на въпрос на bTV защо, ако има картел, КЗК не реагира.
Отговорът на КЗК, дадено преди няколко дни беше, че не е толкова лесно да се докаже картел и че картелът не бил въпрос на усещане.
Високите цени у нас предизвикаха дебат, когато стана ясно, че в България се продава най-скъпият дизел - с 35-40 ст. повече например от Австрия.
"Някой като даде висока цена, всички се нареждат до него. От това държавата не печели, а гражданинът губи. Цялата печалба се генерира от много малка група хора и по никакъв начин КЗК не е казала: "Вие сте монополисти, вие не сте", защото има бензиностанции, които нямат бази и там горивото ще е по-скъпо, но има бензиностанции, които имат. Едно гориво от "Лукойл" да го доставиш от базата на 20 км е едно, цената е много по-ниска, друго е да го доставиш от Констанца.
В студиото Димитров коментира и темата за наплива на бежанци.
"Трябва да положим всички усилия бежанците ни заобикалят и да не смятат, че България е добро място за живеене", каза той.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.09 2015 в 10:32
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.09 2015 в 09:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.09 2015 в 09:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.09 2015 в 09:41
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.09 2015 в 09:16
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.09 2015 в 09:10
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие