Постъпленията по сметката на фалиралата Корпоративна търговска банка (КТБ) са надхвърлили 1 милиард лева към 31.12.2019 г., съобщиха синдиците ѝ днес.
"Резултатът е вследствие от усилията на синдиците на КТБ АД (н) за попълване на масата на несъстоятелността чрез събиране на предоставените от КТБ АД кредити, осребряването на активи и обявяване недействителността на извършени прихващания. Съществен принос имат приетите от Народното събрание изменения в Закона за банковата несъстоятелност (ЗБН), обнародвани в Държавен вестник, бр. 22 от 13.03.2018 г.", пишат синдиците.
Срещу голяма част от длъжниците на КТБ АД (н) се водят по няколко съдебни дела по различни разпоредби от ЗБН и Търговския закон.
Към 31.12.2019 г. общо изплатените средства на вложители са близо 502.5 млн. лв.
Активно се работи и по изготвянето на втора частична сметка за разпределение на събраните парични средства от масата на несъстоятелността на КТБ АД (н), като се очаква скоро тя да бъде обявена в Търговския регистър, обещават синдиците.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18435
3
29.01 2020 в 21:05
18373
2
29.01 2020 в 15:43
8038
1
29.01 2020 в 14:45
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни