OffNews.bg

Самоубийствена грешка на вратаря на Уругвай прати Франция на полуфинал на световното

Франция победи Уругвай с 2:0 и се класира на полуфиналите на световното първенство в Русия. Точни за "петлите" бяха Рафаел Варан и Антоан Гризман.

Зрителите на стадион "Нижни Новгород" със сигурност не са останали очаровани от играта на двата отбора. Все пак футболистите на селекционера Дидие Дешан вдигнаха оборотите и успяха да открият резултата в края на първото полувреме чрез Рафаел Варан.

През втората част южноамериканците се опитаха да отвърнат на удара, но детинска грешка на вратаря Фернандо Муслера позволи на Антоан Гризман да се разпише.

Така тимът на Оскар Табарес отпадна след едва първата си загуба на Мондиал 2018, а Франция ще играе на полуфиналите срещу победителя от сблъсъка между Бразилия и Белгия, който е по-късно тази вечер.