OffNews.bg

Пирин изпусна Верея в Благоевград

Пирин Благоевград и Верея Стара Загора не се победиха в първия плейофен мач за участие в Лига Европа.

На стадион "Христо Ботев" в югозападния град двата отбора завъртяха равенство 1:1, като домакините са тези, които повече могат да съжаляват за изпуснатата възможност да направят сериозна крачка напред по пътя към европейските клубни турнири.

"Орлетата" откриха резултата след страхотен гол на неостаряващия Иван Цветков от пряк свободен удар в 81-ата минута и вече се виждаха победители, когато в 3-ата минута на даденото от рефера Станислав Ставров продължение грешка в защитата на благоевградчани бе наказана от бившия играч на ЦСКА Иван Бандаловски.

"Ще видим във втория мач какво ще се случи. Този резултат не е добър за нас. Ние направихме всичко възможно да вдигнем отбора. Ще видим дали в реванша ще успеем.

За нас това не е фикс идея, но ще направим всичко възможно. Тези мачове са бонус за нас, тъй като помните в какво състояние нашия екип завари тима”, заяви треньорът на домакините Милен Радуканов.