Франция забранява консумацията на алкохол в парковете и на други открити обществени места в рамките на новото затваряне на страната заради епидемията от ковид.
На силите за сигурност е наредено да разпръскват групите от над шест души по паркове и площади след новите ограничения, обявени от президента Еманюел Макрон.
Премиерът Жан Кастекс поиска прокуратурата "систематично" да разследва организаторите на тайни партита, излагащи живота на други на опасност.
Със затварянето на училищата и работа от вкъщи Макрон се надява да облекчи натиска върху болниците, които са изправени пред нов пик на заразени с вируса.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел